Otel baskını yazışmaları ortaya çıktı

Haber tarihi: 05 Kasım 2017 Pazar 10:40
Otel baskını yazışmaları ortaya çıktı
Gülben Ergen'in Hakan Uzan'la otelde basılma iddiasına delil olarak gösterilen yazışmada, Ergen'le mesajlaşanın emniyet mensubu değil, Erhan Çelik'in asistanın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.

Gülben Ergen'in otelde Hakan Uzan'la basıldığı iddialarına delil olarak gösterilen telefon yazışmalarındaki şahsın, emniyet görevlisi değil, Ergen'in eski eşi Erhan Çelik'in asistanının kardeşi olduğu ortaya çıktı.

 


YAZIŞMALAR OTEL BASKININA DELİL GÖSTERİLDİ

 

 

Yeşim Salkım, 27 Eylül 2017 tarihinde Beyaz TV'de "Gülben, Swiss baskını sırasında o dönemki eşim Hakan Uzan'la otelde uygunsuz biçimdeyken rehin alındı" iddiasında bulunmuştu.
İddianın ardından bugün basınla bir telefon yazışması görseli paylaşıldı. Mesajlarda Ergen'in yazıştığı kişinin emniyet mensubu olduğu söylendi ve görüşmenin otel odası baskınına delil olduğu iddia edildi.

 

İşte otel baskınına delil olarak gösterilen yazışma:

 

 

 

Çıkan haberlerin ardından Ergen'in avukatı yazışmanın devamını yayınladı. Ayrıca söz konusu kişinin emniyet mensubu değil, Erhan Çelik'in asistanının kardeşi olduğu ortaya çıktı.
İşte Ergen'in avukatı tarafından yapılan açıklama:

 

Müvekkilim Gülben Ergen'in bugüne kadar aleyhine çıkmış olan tüm gerçeğe aykırı yayın, haber ve sosyal medya hesaplarında yapılan saldırılara karşı sessiz kalmasının yegâne sebebi, müvekkilim aleyhine işlen hakaret ve tehdit dolu mesajlar ile ilgili yapılan soruşturmanın selametine zarar gelmemesi ve delillerin karartılmamasıdır.

 


"EVRAKLARDA TAHRİFAT YAPILDI"

 

Ancak soruşturma artık belirli bir evreye gelmiş olup delillerin karartılmasına ilişkin korkumuzun ne kadar yerinde bir korku olduğu görülmüştür. Zira bugün yine aynı soruşturma dosyasına tabi olan soruşturma evraklarında tahrifat yapılarak müvekkilim aleyhine yeni bir asparagas haber yapılmıştır.

 


"AÇIKLAMA ZARURETİ DUYDUK"

 

Belirtmek isteriz ki bütün bu hikayenin tamamı çok büyük ve geniştir. Buna yönelik basın açıklamasını müvekkilim bir kadın ve bir anne olarak maruz kaldığı tüm saldırıları bütün detaylarıyla anlatacaktır. Ancak an itibariyle, müvekkilim aleyhine oluşturulmaya çalışılan algı operasyonunu durdurmak amacıyla, bugün müvekkilim ile bir emniyet görevlisi arasında yapıldığı iddia edilen yazışmalara dair zorunlu ve hızlı bir açıklama yapma zarureti doğmuştur.

 


"ERHAN ÇELİK'İN ASİSTANININ ABİSİ"

 

Öncelikle ve önemle belirtmek isteriz ki bu yazışma müvekkilim ile bir emniyet görevlisi arasında yapılmamıştır. Bu yazışma müvekkilime son iki aydır tehdit ve hakaret mesajları gönderen 0 530 05x xxxx numaralı hatla yapılan yazışmadır. Müvekkilim tarafından tanınmayan bu numaranın Erhan Çelik'in asistanının abisi Murat Emre K.'a ait olduğu tespit edilmiştir. İlgili soruşturma dosyasında da bu telefon numarası ile yapılan tüm yazışmalar mevcuttur.

 


"OTEL YAZIŞMASI TAHRİF EDİLMİŞ"

 

Yine aynı numaralı hatla müvekkilim arasında geçen vemüvekkilime atfedilen gerçek dışı otel olayına ilişkin olan yazışma yürütülen algı operasyonuna hizmet etmesi amacıyla tahrif edilmiştir. Müvekkilimin kendisine atfedilen otel olayına ilişkin "saçma ve yalan" diyerek cevap verdiği kısım silinmiş olup yazışmanın sadece bir kısmı kopyalanarak servis edilmiştir.

 

Ergen'in avukatının paylaştığı yazışma:

 

  

 

HABER YORUMLARI