NBA'de forma kuralları değişti

Haber tarihi: 19 Temmuz 2017 Çarşamba 15:12
NBA'de forma kuralları değişti
Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarının gelecek sezon giyeceği formalara ilişkin bazı kural değişiklikleri yapıldı.

 

NBA'in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 2017-2018  sezonunda oyuncuların sahada giyecekleri formalar ve takımların forma  kurallarında bazı değişiklikler yapıldığı bildirildi.


 
Buna göre, ev sahibi takımın alışılmış beyaz renk forma yerine 4 forma  seçeneğinden birini tercih edebileceği, deplasman takımının da ev sahibinin  seçtiği formadan farklı bir rengi seçerek sahaya çıkabileceği kaydedildi.


 
Takımların alışılmış beyaz renkli formalarının "Association Edition"  adıyla, deplasman formalarının da "Icon Edition" ismiyle lanse edileceğinin  paylaşıldığı açıklamada, diğer 2 forma seçeneğinin sonbaharda duyurulacağı  bilgisine yer verildi.


 
Ayrıca söz konusu 4 farklı türde formaya ek olarak NBA takımlarından  8'inin bu sezon "Classic Edition" adlı farklı bir forma türünü de seçebileceği  ifade edildi.
 


Gelecek sezon NBA formalarının yeni üreticisi olacak Nike firması ise  yeni formaların NBA oyuncularının istekleri doğrultusunda hazırlandığını  açıkladı.


 
Firma, oyuncularının saha içindeki hızlı temposuna ve hareketliliğine  göre dizayn edilen yeni formaların teri yüzde 30 daha hızlı emeceği ve yüzde 15  daha hızlı kuruyacağı bilgisini verdi.


 
NBA, Haziran 2015'te yaptığı açıklamada, 2017-2018 sezonundan itibaren  Nike ile 8 yıllık forma ve giyim anlaşması imzalamıştı. NBA oyuncularının  formalarını 2006'dan 2017'ye kadar adidas üretmişti.

 

 

HABER YORUMLARI