Milan'ın sahibi iflas etti!

Haber tarihi: 19 Şubat 2018 Pazartesi 14:41
Milan'ın sahibi iflas etti!
İtalyan basını Çinli yatırımcının iflas ettiğini iddia etti

Bir süredir şirketlerinin ekonomik durumu hakkında soruşturma sürdürülen Li ile ilgili çarpıcı bilgiler açıklayan İtalyan Corriere della Sera gazetesi, Li'nin iflas ettiğini ve kasalarının boş olduğunu duyurdu.

ŞİRKETLERİ SATIŞA ÇIKARILDI

Habere göre, Li'ye ait şirketlerden Zhuhai Zhongfu, Çin bankaları Jiangsu ve Canton'a olan borçlarını ödeyemediği için ülkenin büyük müzayede sitelerinden Alibaba gruba ait Taobao'da açık artırma usulü ile satışa çıkarılacak. Yine Li'ye ait olan Shenzen Jie Ande adlı şirket de Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu tarafından soruşturma altına alındı ve çoktan iflas ettiği belirlendi.

YÜKSEK FAİZLİ KREDİLER ÇEKTİ, ÖDEYEMEDİ

Li'nin Milan'ı 740 milyon Euro'ya satın alırken 100 milyon Euro'yu kendi mal varlığından koyduğu kalan miktarın 300 milyon Euro'sunu Elliott Yatırım'ndan 340 milyon Euro'sunu ise offshore bankacılıktan yüksek faizli olarak kredi çekerek tamamladığı ortaya çıktı. Li'nin borçlarını ödeyemediği ve bu nedenle de iflas etmek üzere olduğu vurgulandı.

Li'nin CEO'su David Han Li geçtiğimiz hafta İstanbul'a gelmiş, Galatasaray'ın Antalyaspor ile oynadığı maçı tribünden izlemişti.

(SABAH)

HABER YORUMLARI