Lucescu: "Bu cezayı hak etmedim"

Haber tarihi: 05 Ekim 2017 Perşembe 18:38
Lucescu:
A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, İzlanda ile yapılacak 2018 Dünya Kupası I Grubu maçı öncesidne bir basın toplantısı düzenledi.

Lucescu'nun sözleri şöyle:

 

Herkes biliyor ki, 2 takım için önemli bir maç olacak. 4 ekip için önemli bir maç olacak, biz maça çok iyi hazırlandık. Sakinliği koruyacağız ve güvenerek oynayacağız.  İzlanda uzun zamandır beraber oynayan bir takım, fizik güçlerine güvenip uzun toplarla oynayan bir takım. Bu sebeple zor bir maç olacak. 2 kalenin de önünde tehlike olacaktır. Güçlü fiziksel bir oyun anlayışları var, ikili mücadeleleri kaybetmemeliyiz. Hırvatistan maçında gücümüzü gösterdik, aynı performansı yine göstermeliyiz. İşimiz kolay değil ama güvenim oyuncularıma tam.

 

Sabri Sarıoğlu için bir anda takımda oynayabilir diyemem, Ukrayna maçını gördünüz sonraki maçta farklı bir kadro vardı. Yarın Sabri oynamayacak ama bir sonraki maçta oynayabilir. Elimde o bölgede çok üst düzey bir oyuncu yok, Sabri'yi dikkatli takip ettim, pozisyonunda en iyi isimlerden biri diyebilirim. Burada olmayı hak etti.

 

 

FIFA tarafından verilen cezaya saygı duymak zorundayım. Benim ağzımdan da bir şeyler duymalarını isterdim. 50 yıldan fazla bir tecrübem var, bu cezayı verenler beni dinleyebilirdi. Mağlubiyetimize neden olan hakeme ceza verilip verilmediğini kimse bilmiyor. Ben bu cezayı hak etmedim.

 

HABER YORUMLARI