Futsal Milli Takımımız yine mağlup!

Haber tarihi: 09 Nisan 2017 Pazar 15:15
Futsal Milli Takımımız yine mağlup!
İlk maçında Slovakya'ya 8-1 yenilen Türkiye, Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda çıktığı ikinci maçta Fransa'ya da 5-1 mağlup oldu.

Futsal Milli Takımımız, 2018 Futsal Avrupa Şampiyonası Eleme Turu G Grubu'ndaki ikinci maçında Fransa'ya 5-1 mağlup oldu. Kocaeli Üniversitesi'nin içerisinde bulunan Gazanfer Bilge Spor Salonu'ndaki maçta Fransa'nın gollerini Landry N'Gala, Adrien Gasmi (3) ve Abdessamad Mohammed attı. Futsal Milli Takımımızın tek golü ise Onur Mengi'den geldi.

Türkiye Futsal Milli Takımı, 2018 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu G Grubu'ndaki ilk maçında ise Slovakya'ya 8-1 mağlup oldu.


Millilerimiz gruptaki son maçını 11 Nisan 2017 Salı günü saat 14:30'da Rusya ile yine aynı salonda oynayacak.

 

SALON: Gazanfer Bilge Spor Salonu

 

HAKEMLER: Jan Kresta (Çek Cum.), Marc Birkett (İngiltere), Tomasz Frak (Polonya), Fatma Özlem Tursun

 

GOLLER: Landry N'Gala (Dk.13), Adrien Gasmi (Dk. 18, 22, 31), Abdessamad Mohammed (Dk.27), Onur Mengi (Dk. 38)

 

TÜRKİYE: Mikail Emin Gültekin (GK), Kenan Köseoğlu, Onur Mengi, Muhammet Altunay, Murat Açıkel, Serkan Mutlu (GK), Ahmet Altuntaş, Talha Can Vardar, Recep Demir, Cem Keskin, Cihan Özcan (C), Yiğitcan Yenilmez, Burak Özdemir, Hüseyin Emirhan Kinlik

 

FRANSA: Djamel Haroun (GK - C), Kevin Ramirez, Azdine Aigoun, Abdessamad Mohammed, Adrien Gasmi, Bu El Maarouf Kerroumi (GK), Joevin Durot (GK), Sid Belhaj, Kamel Hamdoud, Samba Kebe, Landry N'Gala, Nassim Boudebibah, Samir Alla, Souheil Mouhoudine


 

28 takımın 4'erli olarak 7 grupta mücadele ettiği 2018 Futsal Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda gruplarını lider olarak bitirecek takımlar, finallere yükselmeye hak kazanacak.

7 grup ikincisi ve en iyi grup üçüncüsü ise Play-Off'larda mücadele edecek. Play-Off'lar sonunda 4 takım daha finallere yükselecek. 2018 UEFA Futsal Avrupa Şampiyonası Finalleri, 30 Ocak-11 Şubat 2018 tarihlerinde Slovenya'da düzenlenecek. Ev sahibi Slovenya ise finallere direkt olarak katılacak.

 

(Sporcope)

HABER YORUMLARI