Fatih Altaylı spor gündemini değerlendirdi

Haber tarihi: 08 Mart 2018 Perşembe 13:55
Fatih Altaylı spor gündemini değerlendirdi
Bloomberg HT'de Fatih Kuşçu'nun sunduğu "Spor Saati" programının yorumcusu Fatih Altaylı, spor gündemini değerlendirdi.

Süper Lig'in 24. haftasında evinde Akhisarspor'a 3-2 mağlup olan Fenerbahçe'nin performansını değerlendiren Fatih Altaylı şunları söyledi:

 

"Fenerbahçe iyi bir sezon geçirmiyor, ya da beklediği gibi bir sezon geçirmiyor. Aykut Kocaman eleştirilerin hedefinde değil. Aykut Kocaman gelip 'Ben bu takımın teknik direktörüyüm' diye kendini ilan etmedi. Aykut Kocaman'ı oraya getiren Fenerbahçe yönetim kurulu. Daha doğrusu yönetim kurulu diye bir şey de yok Fenerbahçe'de, başkan var."

 

"Bu, Aziz Yıldırım'ın ilk vukuatı da değil. Daha önce de oldukça iyi bir kadro kurduğu sezonda, İsmail Kartal'ı getirdi. Aykut Kocaman 2 milyon euro alıyor oradan, 2 milyon euro'ya başka teknik direktör bulamıyor musun?"

 

"En azından taraftarın da gayet istediği, Fenerbahçe'ye belli oranda iyi futbol oynatmış, benim favorim değil ama Ersun Yanal'ı getirsen... Hadi Ersun Yanal'la aran iyi değil, sevmiyorsun."

 

"Başakşehir'in hocasını (Abdullah Avcı) transfer etsen? Edemez mi Fenerbahçe? Başakşehir'in hocası Fenerbahçe'ye gelmez mi? Niye Aykut Kocaman?"

 

"Basketbola aktardığın parayı aktarmıyor musun? Bu UEFA'lık bir sıkıntı değil mi? Geçen sene başında 'Fenerbahçe bundan sonra bir basketbol kulübü' dedim mi demedim mi?"

 

"Fenerbahçe'nin basketboldaki uluslararası başarısıyla hepimiz gurur duyuyoruz. Ama Fenerbahçe'nin futbolu olmadan basketbolu olabilir mi? Basketbolu futboldan finanse etmedin mi? Basketbolu ayrı bir şirket haline getir, götür ve basketbolda da başarılı ol."

 

"Buna bir itirazım yok. Ama futbolda başarısız olup basketbolda bütün parayı harcamaya kalkıyorsan ve büyük şeyler yapıyorsun, bu ancak taraftara afyon vermek gibi algılanır ve taraftar bunu yutmuyor. Başkan Aziz Yıldırım'ı taraftarın gözünde affettirmiyor."

HABER YORUMLARI