Cengiz Milli Takım'da sazı eline alacak!

Haber tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 12:35
Cengiz Milli Takım'da sazı eline alacak!
Roma formasıyla gösterdiği performansla basının ağzından düşmeyen genç yıldız artık Milli Takım'da daha fazla sorumluluk alacak.

İtalya Serie A'da Roma forması giyen ve son oynanan Benevento maçını 2 gol 1 asistle tamamlayarak yıldızlaşan Cengiz Ünder, Lucescu ve ekibinin yakın markajında. Mircea Lucescu'nun yardımcılığını yapan Carlo Nicolini, maçtan önce Cengiz'i ziyaret ettiğini söyledi ve aralarında geçen konuşmayı anlattı.

 

CENGİZ'E SABRETTİ VE O DA BAŞARDI

 

Nicolini, "Cuma günü Cengiz'in yanına gittim ve ona olan inancımızı hissettirip, artık skor üretmesinin zamanının geldiğini söyledim; o da 3 tane yaptı! Cengiz'in Roma'ya alışması biraz zaman aldı. Önce İstanbul, ardından Roma'ya giden genç bir adam için normal bir şey bu. Hem de dil bilmeden... Ama hocası ona inandı ve zaman tanıdı. Fiziksel olarak hazır olması için sabırla bekledi ve oynattı." derken, Cengiz'in hem kişisel performansını hem de Milli Takım'daki pozisyonunu ise şöyle anlattı:

 

MİLLİ TAKIM'IN LİDERİ OLACAK

 

"Cengiz müthiş bir profesyonel. Çok iyi bir fiziği var. Teknik kalitesi yüksek. Taktik düzeyde kendini geliştirmesi lazım. Bu konuda da çok istekli. Türkiye artık genç oyunculara odaklanmış durumda. Bizi yeni bir ekip yaratmamız için göreve getirdiler. Biz de Cengiz'i bu yeni ekibin en önemli parçası olarak görüyoruz. Taktik bilgi olarak da gelişeceğine inanıyoruz ki bunu İtalya'da yapabilecektir. Cengiz, Milli Takım'ın potansiyel lideri."

 

ROMA 11'İNİN DEĞİŞİLMEZİ OLDU

 

Bu sezon Roma forması ile 17 maça çıkan Cengiz, 3 gol atıp 1 de asist kaydetti. 3 golü ve 1 asisti son 2 haftada kaydeden Cengiz, yükselen formu ile Roma 11'inin değişilmezi oldu.

 

Kaynak: SABAH Spor - Serkan AKKOYUN

HABER YORUMLARI