Taraftar biraz sabırlı olursa...

Galatasaray'ın bazı artı ve eksikliklerinden bahsetmek istiyorum.
 

Takım daha yeni ve birbirini tanımayan bir çok oyuncu var. Bunun sıkıntısını 6. ve 7. haftaya kadar yaşayacaktır. Takım hızlı oyunu acele oyunla karıştırıp basit hatalar yapabilir. Ligde yenilen 3 golün 3'ü de duran top, takım bunu zamanla aşacaktır. Bölgesel olarak sadece Serdar'ın birkaç hatası dikkat çekiyor. Topa geç hamle yapıyor ya da rakibin sıkıştığı alanlarda faul yaparak rakibi rahatlatıyor.

 

Artıları konuşacak olursak geçen 2 sezona göre hangisinden başlamalı ki; bütün oyuncular birbirlerine yardım esirgemeden sorumluluk alıyor. Maicon ve Fernando'nun varlığı defansif olarak o kadar rahatlatıyor ki takımı oyun kurarken kimse sorumluluk almaktan çekinmiyor. Çünkü arkanızda böyle güçlü 2 isim varken sorumluluk almaktan kaçmamanız gerekiyor.

 

Orta alanda N'diaye ve Tolga'nın müthiş baskısı ve Belhanda'nın onlara olan yardımı o kadar güzel ki Tudor takımı izlerken işte bu benim eserim diyebilir. Belhanda'nın geriden gelip oyun kurması ve anında hücuma katılması. Ön alanda ki baskısı. Wesley'in gidişiyle herkes Belhanda'ya bulmuştu suçu fakat Tudor bu konuda çok haklıydı. Wesley bir dünya yıldızı. Karakteri ve kalitesi Galatasaray için oynamaya yeter fakat statik olması sıkıntılı. Tudor'un istememesinin tek sebebi buydu. Statik ve fiziği yetersiz bir oyuncu istemiyor. Gomis'in rakip defansı sürekli dövmesi, yaptığı koşularla alan açması. Son 10 yılda Drogba ve Eto'o dan sonra bu ülkeye ayak basmış en komple forvet.

 

En büyük artı ise takım olma yolunda ilerlemeleri. Güzel bir yapılanma yapıldı. Ancak Başarı transferlerle ya da kurulan 11'lerle gelmiyor. İstersen her bölgeye ligin üstünde oyuncu al takım olamadıktan sonra hiç birşeyin anlamı olmuyor.
 

 

Geçen senenin 11'nden sadece Muslera ve Tolga sahada. Serdar sakat, Garry ve Linnes yedekti. Carrasso, Denayer ve Latovlevici'yle transferi kapatan Galatasaray yeni bir takım. Takım olmayı bilirlerse başarı gelecektir. İlk 11'e eklenecek Feghouli'yi de düşünürsek hocanın eli çok güçlü. Galasaray müthiş bir yapılanma ve sezon öncesi geçirdi. Östersunds faciası hariç bu dönem kesinlikle çok iyi geçti. Taraftar biraz sabırlı olursa meyvesini alacaklardır.

 

YAZARIN TÜM YAZILARI